Zapraszam na mojego drugiego bloga

Zapraszam też na mojego drugiego bloga >> Codziennik klasy IIc<<

5 listopada 2010

Lekcja multimedialna w kinie


Dnia 5 listopada br. dzieci z naszej klasy uczestniczyły w multimedialnej „Lekcji w kinie” pt. "Kto tak pięknie gra?", która odbyła się w wołomińskim kinie KULTURA. Tematem lekcji była „Muzyka i piosenka w filmach dla dzieci” Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak ważna w filmie jest muzyka. Wzięli udział w krótkiej podróży przez historię dźwięku w kinie – obejrzeli fragmenty niemych filmów ze wspaniałymi kreacjami największego komika niemego kina Charlie Chaplina, do których muzykę odtwarzał taper (pianista), później orkiestra, zaś napisy pojawiały się na planszach.


Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób dobiera się muzykę do danego filmu. Odgadywały, która muzyka pasuje do fragmentów znanych filmów animowanych "Shrek", "Mulan", "Lilo i Stich", "Pocahontas", "Tom i Jerry", "Król lew", "Madagaskar". Wybierały bezbłędnie. Wybitny kompozytor Abel Korzeniowski opowiedział o pracy nad powstaniem muzyki do filmu „Gwiazda Kopernika”. Odwiedziły prawdziwe studio nagrań i widziały, jak orkiestra nagrywa muzykę do filmu, a Agnieszka Chylińska podkłada swój głos pod piosenkę jednej z bohaterek filmu pt. "Disco Robaczki". Prowadzący przypomniał też znaczenie znanych dzieciom określeń związanych z muzyką takich jak kompozytor, partytura. Następnie dzieci odbyły podróż po świecie, gdzie poznały dźwięki takich instrumentów jak ukulele (na Hawajach), koto (w Chinach), poznały tańce i zwyczaje różnych narodów m.in. w Afryce.


Na zakończenie wszystkie dzieci obecne w kinie wspólnie zaśpiewały fragment piosenki z filmu pt."Disco Robaczki" "...Wyginam śmiało ciało...", a pan dźwiękowiec podłożył to nagranie pod fragment filmu.
Po dziesięciominutowej przerwie dzieci obejrzały film pt. „Gwiazda Kopernika” i poznały dokładniej życie i dokonania naszego najwybitniejszego astronoma.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Film był fajny ale najbardziej podobała mi się lekcja multimedialna.

Patryk G.

Anonimowy pisze...

CAŁA WYCIECZKA BYŁA SUPER :)

NATALKA KOPACZ